Бібліотечний вісник | НБУВ Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського Бібліотечний вісник | bv.nbuv.gov.ua
1.
Видання в опрацюванні - ще не надійшло за місцем зберігання, неповний бібліографічний опис.

Радченко, Анна (ВД "Академперіодика" НАН України, Україна, Київ).
Читання як життєва стратегія: читання і війна [Текст] / А. Радченко, В. Каніщева // Бібліотечний вісник. - 2023. - № 3. - С.79-86
Шифр журнала: Ж14595/2023/3

Кл.слова (ненормированные):
читання, читацькі навички, Стратегія розвитку читання, паперове видання, електронне видання, Ставангерська декларація, бібліотека, культурно-освітній простір.
Аннотация: З огляду на актуальність питань національної інформаційної безпеки, зростання суспільного запиту на український культурний продукт у нашій державі і світі розглянуто "Стратегію розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія"", схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 № 190-р і операційний план її реалізації на 2023–2025 рр., затверджений тим самим розпорядженням. Також розглянуто ситуацію, яка склалась із ухваленням Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження", інформація щодо якої наявна у відкритих джерелах – засобах масової інформації та соціальних мережах. Коротко описано теперішній стан книговидання й книгорозповсюдження в Україні, наведено деякі галузеві статистичні відомості, наголошено на змінах, що відбулись унаслідок карантинних заходів під час пандемії COVID-19 і особливо через російську збройну агресію. Показано зміни читацьких практик і вподобань, особливості читання під час війни, а також різні навички читання, які формуються під впливом цифровізації, тобто споживання інформації з різних носіїв друкованого слова (традиційних паперових і електронних), описані у Ставангерській декларації про майбутнє читання в епоху оцифрування. Окреслено перспективи розвитку вітчизняних бібліотек як особливих культурно-освітніх суспільних просторів, осередків зростання людського капіталу, значення їх для культурного ландшафту.
Файл:  bv_2023_3_8.pdf - 0

Дод. точки доступу:
Каніщева, Вікторія (ВД "Академперіодика" НАН України, Україна, Київ)